Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Push up - jak wpływa na zdrowie i wygląd biustu? Sprawdzamy!

Push up - jak wpływa na zdrowie i wygląd biustu? Sprawdzamy!

Data dodania:
2022-05-19 10:28:41

Funkcją i największą zaletą stanika push up jest optyczne unoszenie piersi. Miseczki z wypełnieniem sprawiają, że biust wydaje się pełniejszy. Psuh up również podtrzymuje piersi, jednak czy jego noszenie jest zdrowe? 

Biustonosz push up - czym jest i jaki daje efekt?

Biustonosz push up to stanik, który został uzupełniony o wkładki mające na celu uniesienie oraz wymodelowanie piersi. Ekskluzywna bielizna modelująca jest niezbędna w przypadku większych wyjść. Poprzez delikatne wypełnienie, unosi biust, który wygląda atrakcyjnie również w codziennych stylizacjach w koszulach czy t-shirtach. Efekt noszenia biustonosza push up to przede wszystkim pełniejsze piersi, które są "zebrane" do środka i nie odstają na boki. Rezultat może być różny w zależności od rozmiaru miseczki, dlatego zawsze warto dobierać stanik do swoich indywidualnych preferencji. 

Rodzaje push-upów w stanikach

Stanik push up to nie tylko miseczki z trwałym piankowym uzupełnieniem. Obecnie można spotkać również inne modele, których noszenie również eksponuje biust. Dobrym przykładem jest balkonetka lub biustonosz typu plunge. Balkonetka wyróżnia się specyficznie skrojonymi miseczkami, które mocno unoszą biust, jednocześnie go modelując. Plunge natomiast zbliża piersi ku sobie, przez co wydają się bardziej obfite. Balkonetka sprawdzi się jako baza pod stylizację okolicznościową, natomiast plunge jako baza dla głębokich dekoltów. 

Czy push up jest zdrowy dla biustu? Czy warto go nosić?

Biustonosz push up powinien zostać odpowiednio dobrany, aby zapewniać komfort przez cały dzień i wyeksponować piersi. Jednak kluczowe jest dopasowanie miseczek z wypełnieniem do rozmiaru biustu. W przypadku wybrania zbyt małego stanika noszenie go może generować ból kręgosłupa oraz ucisk mięśniowy. Za małe miseczki będą powodować bolesne i nieestetyczne obtarcia na skórze, a nawet przyczyniać się do powstawania infekcji. Biustonosz push up będzie całkowicie zdrowy, jeśli miseczki będą delikatnie okalać pierś, a ramiączka nie będą wpijać się w skórę ramion. 

Stanik push up stanowi obowiązkowy element w garderobie każdej kobiety. To uniwersalny biustonosz, który jest odpowiednio zarówno do stylizacji okolicznościowych, w tym kreacji weselnych, jak i na co dzień. Warto pamiętać, że push up to również modele takie jak balkonetka i plunge, zatem nieprawdą jest, że push up przeznaczony jest wyłącznie dla osób z małym biustem. Wręcz przeciwnie, mogą go nosić panie, które chcą wymodelować piersi oraz dopasować je do stylizacji, szczególnie w odniesieniu do głębszych dekoltów oraz wycięć w sukienkach. 

Aktualności


2023-03-23 14:41:16

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pracę zdalną i rezygnuje z wynajmu fizycznego biura. Jednak, aby firma była oficjalnie zarejestrowana, potrzebny jest adres siedziby. W takiej sytuacji wirtualny adres okaz...

Więcej

2023-02-02 13:27:14

W 2023 roku wciąż występują przypadki kradzieży kont w mediach społecznościowych. Z uwagi na dużą cenę, jaką można uzyskać ze sprzedaży profili o dużej liczbie followersów, są one często atakowane przez hakerów. Jak zapewnić swojej tożsamoś...

Więcej

2023-01-19 09:50:28

W obecnych czasach w aptekach, drogeriach, a nawet sklepach spożywczych dostępna jest szeroka gama suplementów diety oraz leków. Wiele osób stosuje je regularnie, w celu uzupełnienia niedoborów, leczenia dolegliwości bądź też profilaktyki. ...

Więcej