Skuteczne metody poprawy bezpieczeństwa konta na Instagramie

2023-02-02 13:27:14

W 2023 roku wciąż występują przypadki kradzieży kont w mediach społecznościowych. Z uwagi na dużą cenę, jaką można uzyskać ze sprzedaży profili o dużej liczbie followersów, są one często atakowane przez hakerów. Jak zapewnić swojej tożsamości online bezpieczną ochronę? Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje konto, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Stwórz silne i unikalne hasło na Instagramie

Żeby zapewnić bezpieczeństwo swojemu kontu na Instagramie, niezbędne jest ustanowienie skutecznego i unikalnego hasła, które będzie służyć do logowania. Pomimo tego, że jest to podstawowa czynność, dla wielu osób wciąż pozostaje zapomniana lub niedoceniana. Bardzo ważne jest, aby hasło różniło się od tych, których używamy w innych aplikacjach i witrynach.

Jeśli chcemy dobrze zabezpieczyć swoje wszystkie konta na Instagramie, warto mieć dla każdego z nich inne hasło. Jeśli haker uzyska dostęp do jednego z nich, bez żadnego problemu dostanie się do pozostałych.

Wiele osób przez kilka lat buduje swoją markę osobistą i nagle traci dostęp do konta, które bardzo trudno odzyskać. Jeżeli więc chcemy, aby promocja na Instagramie była skuteczna i działała dla nas przez cały czas, to warto pomyśleć o ustawieniu unikalnego hasła, aby żaden haker nie mógł się włamać.

Użyj dwuetapowego uwierzytelniania na Insta

Dwustopniowe uwierzytelnianie użytkownika jest dodatkową ochroną dla Twojego Instagramowego konta. Pozwoli na lepszą ochronę profilu nie tylko w aplikacji, ale także w innych witrynach. Jeśli ktoś próbuje się zalogować do Twojego konta z innego urządzenia niż Twój telefon, Instagram wyśle do Ciebie kod weryfikacyjny, który otrzymasz za pośrednictwem SMSa.

Ustawienie dodatkowych środków ochrony na Twoim koncie jest skuteczną metodą ochrony Twoich danych i uniemożliwi dostęp osobom niepowołanym, nawet w przypadku, gdyby dysponowały one Twoim hasłem. Inwestycja kilku chwil w celu zabezpieczenia Twojego konta będzie dla Ciebie opłacalna.

Jak zdobyć nowych followersów na Insta i nie stracić konta?

Wielu użytkowników zastanawia się jak zdobyć followersów na Instagramie, decydując się na różnego rodzaju metody, które są dostępne w internecie. Warto jednak korzystać wyłącznie ze sprawdzonych usług, dzięki czemu z miesiąca na miesiąc nasze konto na Instagramie będzie rosnąć, a my nie będziemy podejmować żadnego ryzyka związanego z utratą konta.

Dodatkowo warto również unikać używania bezpłatnego WiFi w miejscach takich jak restauracje, sklepy czy miejsca publiczne. Wi-Fi dostępne w tych miejscach może być niebezpieczne, gdyż ktoś może stworzyć fałszywą sieć o podobnej nazwie i w ten sposób uzyskać dostęp do Twoich danych.


Artykuły